Kantoren ABN Amro en Fortis in de verkoop
14-07-2010AMSTERDAM - Vanwege de samenvoeging van ABN Amro en Fortis Bank
Nederland verkoopt ABN AMRO circa 70 retailbankkantoren, verspreid over Nederland. De verkoop van deze panden start in september 2010. ABN AMRO kondigde eerder aan ook 30 hoofd- en regiokantoren van zowel ABN Amro als Fortis Bank Nederland te sluiten. Dit zal gebeuren in de periode 2010-2013.
Driekwart van de op te heffen vestigingen zijn huurpanden waar het huurcontract van afloopt of het huurcontract van opgezegd wordt. De overige panden zijn eigendom van de bank en worden verkocht of verhuurd. De nieuwe bank krijgt twee hoofdkantor en in Amsterdam aan de Gustav Mahlerlaan en aan de Foppingadreef.
ABN Amro wordt bij de verkoop van de 70 retailbankkantoren geadviseerd en begeleid door Jones Lang LaSalle en DTZ Zadelhoff. Deze verkoop start in september 2010 en vindt plaats via een transparant verkoopproces. De taxatie van de portefeuille wordt uitgevoerd door Cushman & Wakefield en Troostwijk Taxaties.
Naast de opdracht voor verkoop van Nederlandse retailbankkantoren heeft ABN Amro
raamovereenkomsten gesloten voor de wereldwijde levering van huisvestingsadvies en
transactiemanagement. Jones Lang LaSalle is door ABN Amro geselecteerd als wereldwijde
preferred supplier. DTZ Zadelhoff treedt op als tweede supplier.




